סיסמה

אחת ההשקעות הפופולאריות לאוהבי השקעות והזדמנויות רווחיות משתלמות היא האופציה למכור או לרכוש חנות או עסק קיים.

חנויות רבות מוצעות למכירה מסיבות כאלו ואחרות- רצון הבעלים לפתוח חנות גדולה יותר במקום אחר או להשתמש בכסף לצורך השקעת נדל"ן רווחית יותר, התנהלות כושלת שהובילה לפשיטת רגל, הקמת עסקים מתחרים בסמוך לעסק שגרמו לירידה דרסטית בהכנסות ועוד.

אם יש לכם על הפרק הצעה מפתה לרכישת חנות קיימת ואתם מתלבטים האם ללכת על זה או לא, מומלץ לבדוק היטב את כל הפרמטרים הבאים בטרם נותנים אור ירוק למהלך הזה:
ראשית, חקרו את ההיסטוריה של העסק הנמכר – כמה זמן הוא פועל, התמקדו בנקודות ציון דרך משמעותיות במהלך תקופת הפעילות- הרחבתו, צמצומו, החלפת בעלים, נקודות שיא ונקודות שפל, מי הוא קהל היעד של העסק והאם הוא מתגורר בסמוך אליו, מה היתה צורת הפרסום שלו- היכן ובאיזו תדירות, נתחו את הסיבות שהובילו למכירת העסק, פוטנציאל הרווחים שלו לשנים הבאות- ניתוח העתיד הכלכלי של העסק ותזרים המזומנים הצפוי.

לאחר שבדקתם את כל הנקודות הללו ומצאתם כי שווה לכם להשקיע ברכישת העסק ויש בידכם תוכנית ישימה כיצד להפיק ממנו את מקסימום הרווח האפשרי ולפתור את הבעיות שהיו בהתנהלותו- אם היו כאלה, המשיכו הלאה בבדיקת הכדאיות.

חשבו האם התשלום המבוקש על העסקה הינו הוגן והגיוני- בדקו עם עסקים מקבילים באותו התחום, חשבנו את ערך הסחורה הקיימת, את ממוצע הרווחים ומספר הלקוחות, מיקומו של העסק, שטחו והתשלומים החודשיים השוטפים שיש לשלם על אחזקתו. ישנן שיטות חישוב רבות שתוכלו להיעזר בהן על ידי מומחי נדל"ן ויזמות.

עכשיו צאו לשטח ושוחחו עם הספקים ונותני השירות של העסק- נסו להבין מהם האם וכיצד ישפיע תהליך החלפת הבעלים של העסק על הרווח העתידי שלו, דברו עם הלקוחות ושמעו את דעותיהם בענין- אולי יהיו להם רעיונות טובים בשבילכם לשיפור התנהלות העסק ולהגדלת מחזור הרווחים, ודאו האם ישנם שינויים הצפויים לחול באיזור העסק, בחוזה השכירות שלו- והאם בכוחם להשפיע לטוב או למוטב על העסק שברצונכם לרכוש.

רק כאשר יש בידכם את כל התשובות המלאות ואתם בטוחים כי העסקה שווה ומשתלמת- שכרו עו"ד וצאו לדרך. בהצלחה!

חנויות ומשרדים להשכרה בבני ברק

במה אנו מתמחים ב B.A יזמות- נדל

אנו מתמחים באיתור הזדמנויות.
אנו בעלי יכולת ראיה עסקית עתידית, כולל הפוטנציאל בהשקעה.
יש לנו יכולת איתור נכסים עם תשואות טובות.
יש לנו ידע רחב ומעמיק באיזור בני ברק והסביבה.

נדל"ן הינו כיום ההשקעה הסולידית ביותר בישראל עם תשואה טובה וכדאית.

תיווך BA יזמות, דורון תיווך - בני ברק